Wyniki konkursu ekologicznego na karmnik dla ptaków

Szkoła Podstawowa nr 2 w Siechnicach z dumą ogłasza wyniki gminnego konkursu na karmnik dla ptaków, który odbył się z inicjatywy naszej placówki. Celem konkursu było nie tylko promowanie aktywnego zaangażowania dzieci i ich rodziców w ekologiczne inicjatywy, ale także rozwijanie kreatywności wśród wszystkich grup wiekowych. To także wyjątkowa okazja do budowania świadomości ekologicznej oraz zachęcania do troski o nasze lokalne środowisko naturalne.

W tegorocznym konkursie wzięło udział aż 83 rodziny, które zaangażowały się w przygotowanie przepięknych karmników, stanowiących zarazem oazę dla ptaków i inspirację dla nas wszystkich do dbania o naszą przyrodę.

Ocena prac była niezwykle trudna, biorąc pod uwagę wysoki poziom wszystkich zgłoszonych karmników. Komisja miała ogromną trudność w wyborze laureatów. Podczas oceny prac uwzględnione zostały kryteria, takie jak: praktyczność karmnika, jakość wykonania, estetyka i kreatywność.

Oto wyniki konkursu:

20. Monika Klepacka
  21.  Jakub Jędrzejewski
  22. Ida Węgier

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za ogromne zaangażowanie w tworzenie karmników, które będą służyć ptakom naszej gminy oraz będą stanowić piękny element lokalnego krajobrazu.

Dodatkowo, serdeczne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów, którzy ufundowali nagrody dla laureatów oraz drobne upominki dla wszystkich uczestników konkursu. Wsparli nas: Hurtownia Ogrodnicza Internas z Groblic, O! Nawodnieni z Siechnic oraz Rada Rodziców przy SP2 w Siechnicach.

Wręczenie nagród dla laureatów oraz dyplomów i drobnych upominków dla wszystkich uczestników odbędzie się dnia 20 lutego 2024 roku o godzinie 16:00 w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 2 w Siechnicach (ul. Osiedlowa 2). Tego dnia każda rodzina będzie mogła odebrać swój karmnik, aby umieścić go na terenie gminy Siechnice.

Raz jeszcze serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wkład w naszą lokalną społeczność oraz ochronę naszej przyrody.

Agnieszka Haber

Powiązane osiągniecia